4 powody, dla których coworking jest dobry dla Twojego biznesu i niespodzianka: 2 darmowe dni próbne!

[ 4- 6 min czytania]
Praca w domu nie jest dla wszystkich – znam mnóstwo osób, dla których fakt, iż ich jedynym „współpracownikiem” był komputer, z którym cały dzień przebywać miały w swoim mieszkaniu, okazał się zbyt ciasny i przytłaczający. Początkowy entuzjazm, wynikający z możliwości pracy u siebie, bez wychodzenia z domu, z optymistyczną wizją urządzenia uroczego kącika do pracy we własnej sypialni, finalnie stał się źródłem frustracji, poczucia odizolowania od świata i złego stanu psychicznego.
Praca w domu: krótkotrwały sen?
Wszechobecne rozpraszacze obecne w mieszkaniu, również nie pomagały, a perspektywa przenoszenia swojego laptopa z kawą do głośnej kawiarni, nie zawsze działała.
Powiązane: Jak pogodzić macierzyństwo z pracą w domu i nie zwariować?
Po nieustannej walce o zachowanie równowagi pomiędzy wymarzoną wolnością, a dyscypliną pracy w wybranych przestrzeniach domowych, w końcu zdecydowały się wynająć własne biuro, a w niektórych przypadkach – nawet wrócić na etat.
Znam też równie wiele takich osób, które świetnie poradziły sobie z tą sytuacją, odnajdując doskonałą przestrzeń do pracy i to bez konieczności wynajmowania własnego biura (w końcu nie każdego od razu na nie stać). W jaki sposób? Odpowiedź brzmi: Atrakcyjny i niedrogi coworking.
O co chodzi w coworkingu?
Coworking jest względnie nowym sposobem pracy, idealnym dla freelancerów, mikroprzedsiębiorców, startup-ów lub osób, dopiero rozpoczynających działalność gospodarczą. „Zjawisko coworkingu zaistaniało na naszym rynku kilka lat temu dwojako. Z jednej strony przyszedł do nas trend z “zachodu”, gdzie freelancerzy łączyli się w grupy, by zmienić pracę w domu czy kawiarni na bardziej zorganizowane, własne biuro współdzielone. Z drugiej strony na rynku funkcjonowały już wirtualne biura oraz centra biurowe takie jak Regus, firmy lokalne jak nasza czy mBiuro, oferujące nie tylko biuro i sale konferencyjne, ale również miejsca do pracy, możliwe do wynajecią na godziny – tzw. “hot-desk”.” – wyjaśnia Piotr Augustyn, reprezentujący RISE.COM.PL. „Jest to dość naturalna konsekwencja rozwoju gospodarki i jej coraz większej mobilności, ale również tego, że przybywa młodych ludzi zakładających firmy, bez takich obaw jak miało to miejsce jeszcze 10 lat temu.” – kontynuuje Piotr.
Coworking oferuje alternatywne doświadczenia biurowe, zaspokajające potrzeby współczesnych pracowników. Nie trzeba już co godzinę kupować kawy w kawiarni tylko po to, by móc korzystać z WiFi lub pracować zdalnie ze swoim zespołem, aby zaoszczędzić na kosztach związanych z wynajmem biura. Oto 4 kluczowe powody, dla których coworking jest dobry dla Twojego biznesu.
4 powody, dla których coworking jest dobry dla Twojego biznesu i niespodzianka: 2 darmowe dni próbne!
- OSZCZĘDZASZ CZAS I PIENIĄDZE
W przeciwieństwie do własnego biura, coworking wymaga bardzo niewielu wstępnych nakładów, przy czym w ogóle nie musisz się martwić o utrzymanie pomieszczenia biurowego. Za przystępną opłatę, użytkownik otrzymuje wygodne biurko i przestrzeń dedykowaną pracy, łącznie ze stałym dostępem do szybkiego Internetu, materiałami biurowymi, salą konferencyjną, salkami spotkaniowymi, drukarką, kserokopiarką i skanerem. Każda osoba rozwijająca swoją działalność dobrze wie, że bez tej bazowej infrastruktury trudno się obejść.
Większość lokali coworkingowych zapewnia też szereg dodatkowych udogodnień takich jak catering (bezpłatna kawa, zimne napoje, przekąski itp.), możliwość skorzystania z obsługi księgowej i prawnej, wirtualnego biura, a czasem nawet siłowni.
Biuro56.pl, będące siecią stowarzyszonych biur coworkingowych, działa w tym zakresie również poza granicami kraju. Przykładowo, jeśli klient przenosi swoją działalność do Niemiec czy Hiszpanii, proponowane jest mu zaufane biuro coworkingowe wraz z całym zapleczem partnerów i usług, wspierających prowadzenie biznesu w danej lokalizacji. Oszczędność czasu, energii i pieniędzy! Przydatną propozycją biura jest też skill sharing czyli platforma, pomagająca skontaktować ze sobą zleceniodawcę i specjalistę chętnego wykonać zlecone zadania).
Wystarczy przyjść, włączyć laptopa, nalać sobie filiżankę kawy i zabrać się do pracy 🙂
- WYGODA I ELASTYCZNOŚĆ
Większość przestrzeni coworkingowych oferuje możliwość wykupienia krótkoterminowych abonamentów (począwszy od jednej godziny, przez dzień lub kilka dni, po miesiąc bez limitu).
Ponieważ można wynajmować stanowisko do pracy na godziny, unikasz długoterminowych zobowiązań, zżerających Twój kapitał, a tym samym optymalizujesz koszty działalności. Możesz korzystać z biura tylko wtedy, kiedy naprawdę masz taką potrzebę.
A co jeśli właśnie zdobywasz nowego klienta, z czym wiąże się konieczność zatrudnienia pracowników? Nie ma problemu. „Z pracowni korzystasz w takim wymiarze, w jakim jej aktualnie potrzebujesz. Jeśli zespół się rozrasta możesz wynająć dodatkowe miejsca do pracy, ale nie martwić się o samodzielne zmienianie lokalu na większy. Podobnie, jeśli zespół się pomniejsza (np. projekt został skończony), możesz spokojnie zmniejszyć powierzchnie – bez dodatkowych kosztów.” – tłumaczy Piotr Augustyn, RISE.COM.PL. Zamiast więc inwestować w duże przestrzenie dla swojego zespołu (z których wiele nigdy nie zostanie wykorzystanych), po prostu wykupujesz w lokalu coworkingowym dokładnie tyle wygodnych i przestronnych miejsc, ile jest Wam potrzebnych. Bez zbędnych zobowiązań.
- NAWIĄZUJESZ ZNAJOMOŚCI
Żadne inne środowisko pracy nie toruje drogi do networkingu z podobnie myślącymi ludźmi, tak dobrze jak coworking. Po pierwsze, już samo wyjście z Twoich czterech ścian dobrze Ci zrobi. Po drugie, spotkasz tu ciekawych, pełnych pasji ludzi, pochodzących z różnych środowisk, pracujących w rozmaitych branżach, reprezentujących wszelakie interesy.
Umożliwi Ci to nawiązanie nowych kontaktów, dzięki czemu nie tylko wreszcie przestaniesz czuć się tak bardzo osamotniona w swoich działaniach, ale też rozwiniesz cenną sieć networkingową.
Powiązane: 9 skutecznych zwrotów na rozpoczęcie rozmowy networkingowej
Sieci partnerskie takie jak Biuro56.pl umożliwiają networking również w skali globalnej. Podpisując umowę w przestrzeni coworkingowej, Klient otrzymuje darmowy dzień w każdym stowarzyszonym biurze, w tym zagranicą.
Różnorodność w społeczności coworkingowej może przynieść wiele nowych korzyści dla Twojego biznesu. Być może spotkasz tam użytkowników gotowych przetestować Twoją nową stronę internetową, specjalistów z potrzebnym zestawem umiejętności, których zechcesz zatrudnić do nowego projektu, ludzi, którzy pomogą Ci w rozwiązaniu problemów (ileż to razy, sąsiad przy biurku poartował mnie, kiedy laptop odmawiał posłuszeństwa!) i kto wie, może nawet następnego klienta, partnera biznesu lub przyszłego inwestora.
- JESTEŚ SZCZĘŚLIWSZA I BARDZIEJ PRODUKTYWNA
Pracownicy są siłą napędową każdej firmy. Jeśli prowadzisz jednosobową działalność, to Ty jesteś tą siłą. Magazyn Deskmag opublikował statystyki dotyczące osób, pracujących w lokalach coworkingowych, zgodnie z którymi:
- 71% odnotowało wzrost twórczości
- 74% uznało, że ich wydajność wzrosła od momentu korzystania z przestrzeni coworkingowej
- 70% uznało, że czują się lepiej (są zdrowsi) niż wtedy, gdy pracowali w tradycyjnym biurze
- 64% odnotowało znaczną poprawę w realizacji zadań na czas
- 80% stwierdziło, że ich sieć biznesowo-netoworkingowa rozwinęła się
- 38% odnotowało wyższe dochody
Wyniki są dość wymowne: Ci, którzy korzystają z coworkingu są szczęśliwsi i bardziej produktywni w pracy.
Spróbuj za darmo!
Jeśli chcesz rozpędzić swoją pracę i działalność, dołączenie do społeczności coworkingowej, może być jedną z nalepszych decyzji biznesowych, jakie podejmiesz. Nie musisz od razu wykupywać miesięcznego abonamentu. Na początek znajdź lokal, który spełni Twoje wymagania i popracuj w nim przez jeden lub dwa dni. Dla Czytelników Przedsiebiorcza.com i tych, którzy nie chcą od razu płacić, mam rewelacyjną wiadomość!
NIESPODZIANKA!
Dwa darmowe dni próbne w dwóch coworkingach!
RISE.COM.PL zaprasza Was do bezpłatnego korzystania z ich biur przez dwa dni w lokalizacjach:
Biuro56.pl zaprasza Was do bezpłatnego korzystania z ich lokali przez dwa dni w miastach:
Dodatkowo:
Biuro56 w Poznaniu oferuje Wam też 20% zniżki na usługi wirtualnego adresu, wirtualnej asystentki, sesje coachingowe, usługi biura rachunkowego i doradztwa prawnego. Natomiast Biuro56 w Tczewie do 2 darmowych dni próbnych dodaje 20% zniżki na wynajem salki.
Co musisz zrobić?
Aby skorzystać z darmowego coworkingu, skontaktuj się z wybranym biurem, a przy rezerwacji powołaj się na nas, hasłem: “PRZEDSIĘBIORCZA”.
Akcja trwa do końca września 2016r.
Mam nadzieję, że skutecznie zachęciłam Cię do wypróbowania coworkingu. Jeśli tak, nie zwlekaj, nie ma na co czekać! Taka okazja może się już nie powtórzyć. Wyjdź z domu, aby przetestować wybrane biura i przekonać się, czy warto. Być może dzięki temu już niedługo odkryjesz swoje ulubione miejsce do pracy.
Co myślisz o akcji darmowych dni coworkingu? Jeśli uważasz, że projekt jest przydatny, wartościowy lub po prostu interesujący, daj nam o tym znać – zostaw krótki komentarz, a najlepiej podziel się artykułem, udostępniając go swoim znajomym. Dziękujemy! 🙂
Śledź