14 prostych pomysłów na udany biznes online

14-prostych-pomyslow-na-udany-biznes-online

 [ 4-6 min czytania]

Bycie przedsiębiorcą nie oznacza, że musisz otworzyć własną linię produkcyjną i sprzedawać meble w galerii handlowej. Internet oferuje wiele możliwości na uruchomienie własnej działalności gospodarczej, często za niewielką lub żadną opłatę. Biznes online może być  świetnym rozwiązaniem dla wszystkich, chcących pracować z dowolnego miejsca, mieszkających w małych miejscowościach czy za granicą. Gdziekolwiek jesteś, skup się na swoich mocnych stronach, a zyskasz szereg klientów i wystartujesz z własną firmą!

Oto kilka prostych pomysłów na własny biznes online (kolejność przypadkowa!), które pomogą Ci obrać właściwy kierunek. Podczas gdy niektóre z tych przedsięwzięć internetowych mogą stać się dla Ciebie źródłem ładnego, pasywnego dochodu, inne wymienione pomysły na biznes online, potrafią przerodzić się w małe fortuny!

 

14 prostych pomysłów na udany biznes online

 

1. Konsultant SEO.

Ze względu na szybki rozwój Internetu i bazujących na nim działalnościach, specjaliści ds.pozycjonowania mają przed sobą duże perspektywy. Jeśli znasz tajniki, dotyczące wyszukiwarek i świetnie orientujesz się w platformach takich jak Google Analytics, może to być coś dla Ciebie! Właściciele wielu małych firm ciągle jeszcze nie zdają sobie sprawy z tego, jak wielki wpływ na rozwój ich biznesu, może mieć optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarek (SEO). Naucz ich tego ! Wykorzystaj swoje umiejętności, aby pokazać przedsiębiorcom, jak czytać i korzystać z danych analitycznych, pomagających obrać właściwy kierunek,  jak poprawnie używać słów kluczowych i strukturyzować treści, aby zwiększyć ruch.

 

2. Własny sklep online.

Dzięki rozwiązaniom takim jak Shopplo (jedna z najlepszych platform na polskim rynku do tworzenia i prowadzenia sklepów internetowych) czy Shopify, założenie własnego e-sklepu internetowego, na tak niskim poziomie inwestycji, stało się bardzo łatwe.

Dodatkowo, metody takie jak dropshipping sprawiają, że nie musisz nawet martwić się o dostarczanie i przechowywanie towaru.

Powiązane: Wywiad z Agnieszką Bauer, BEAUTIKON.com

 

3. Konsultant Social Media.

Korporacje i duże firmy mogą z łatwością pozwolić sobie na zatrudnienie na cały etat pracownika lub agencję odpowiedzialną za koordynowanie i prowadzenie ich profili społecznościowych (Twitter, Facebook, Instagram, LinkedIn). Jednak mniejsze firmy nie zawsze na to stać. Jednocześnie ich właściciele i pracowicy „core” biznesowi mają ogromną liczbę innych obowiązków i są zbyt zajęci na to,  aby móc jeszcze poświęcić sporo czasu na rozwijanie social media. Jako konsultant mediów społecznościowych, możesz skutecznie im w tym pomóc, podpowiadając, jaką taktykę obrać, wdrażając harmonogram postów i regularnie publikując treści, skierowane do ich grupy docelowej.

 

4. Szkolenia online i webinaria.

Ludzie uczą się przez całe życie, a wraz z upowszechnieniem Internetu, powszechna stała się rówież nauka online.  Dzięki ograniczeniu kosztów związanych z nauką, wygodzie (nauka w dowolnym miejscu i czasie) i dużej dostępności, szkolenia online stały się świetną alternatywą dla tradycyjnych kursów. Jeśli więc jesteś biegła w jakiejś dziedzinie, chcesz pomagać innym i potrafisz uczyć, rozważ  bycie e-nauczycielem lub stworzenie własnych kursów online.

Platformy takie jak InterKursy.pl pomogą Ci zbudować dobrą reputację jako trenera, a przede wszystkim zapewnią sprzedaż Twojego kursu.

Na rynku pojawia się  też coraz więcej firm e-learningowych, otwartych na współpracę zdalną z dydaktykami medialnymi.

 

5. Tworzenie szablonów WordPress.

Wraz z dynamicznym wzrostem liczby osób, chcących posiadać własną stronę internetową, stale rośnie też popyt na tematy i szablony WordPress. Jeśli posiadasz talent do projektowania stron internetowych i znasz dobrze HTML, możesz zrobić świetny biznes, tworząc atrakcyjny motyw. Zrób szablon, a następnie sprzedaj go, generując dla siebie całkiem przyjemny, pasywny dochód.

14-prostych-pomysow-na-udany-biznes-online

 

6. Projektowanie stron internetowych.

Pozostając w temacie stron, nie ma nic bardziej odpychającego, niż źle zaprojektowana strona internetowa, która niszczy wiarygodność. Jeśli znasz HTML i masz dobre oko do projektowania, możesz zaproponować usługi tworzenia ładnych, prostych w obsłudze, stron internetowych dla małych firm. Zbuduj kompleksową ofertę, a następnie utwórz własną stronę internetową, aby zaprezentować ją jako swoje portfolio i przyciągnąć w ten sposób pierwszych klientów.

Powiązane: Dlaczego powinnaś przenieść domenę na innego operatora

 

7. Wydanie własnego eBook’a.

Zostanie autorem książki chyba nigdy jeszcze nie było tak proste i realne. Self-publishing oferowany jest dziś przez liczne platformy wydawnicze, sprawiając, że to o czym kiedyś wiele osób mogło tylko pomarzyć, dziś jest rzeczywistością. Z dobrymi narzędziami marketingowymi, możesz więc napisać i sukcesywnie wydać książkę na każdy temat, począwszy od pieczenia ciasteczek, skończywszy na tematach biznesowych lub psychologicznych.

 

8.Tworzenie specjalistycznego bloga.

Uwielbiasz pisać, masz lekkie pióro  i jesteś mocna w jakiejś dziedzinie? Wzbogać się, tworząc własny blog. Uruchomienie bloga, nie wymaga wielu umiejętności technicznych, ani komputerowych. Ważne jest jednak, abyś znała się na tym, o czym piszesz. Z biegiem czasu, zaczniesz powiększać  grupę odbiorców, ponieważ ludzie będą ufać Twojej wiedzy i doświadczeniu. Stworzenie szerokiej publiczności, pozwoli Ci przyciągnąć do siebie kluczowych reklamodawców lub otrzymywać  prowizję poprzez promowanie innych produktów (partnerstwo/ afiliacja). Blogowanie może również doprowadzić Cię do stworzenia własnych produktów.

Powiązane: Jak zdobyć sponsora

 

9. Pisanie.

Jeśli prowadzenie bloga wydaje Ci się zbyt przytłaczające, swoją pasję do pisania możesz realizować, tworząc dla innych stron, magazynów online lub firmowych blogów, tudzież dostarczając swoje materiały na giełdę unikalnych treści i artykułów, takich jak Gieldatekstow.pl czy Textbroker. Jeśli możesz pochwalić się wiedzą techniczną, interesujące może być dla Ciebie tworzenie kontentu do blogów technicznych, a nawet rola Technical Writera. Obecnie coraz więcej firm podejmuje w tym zakresie współpracę zdalną, z niezależnymi specjalistami.

 

10. Wirtualna asystentka.

Praktycznie każda mała firma potrzebuje pomocy w prowadzeniu codziennych spraw administracyjnych, ale niekoniecznie stać ją na zatrudnienie kogoś w pełnym wymiarze godzin.  Wirtualny asystent może wykonyć różne zadania, które tradycyjna asystentka lub sekretarka ma normalnie do zrobienia (zarządzanie pocztą e-mail, organizacja podróży, płacenie rachunków lub dopilnowanie zwrotów kosztów). Wirtualni asystenci zazwyczaj pracują w domu lub wszędzie tam, gdzie jest dostępne połączenie Wi-Fi.  W imieniu swojego szefa wykonują standardowe interakcje z klientami przez telefon, e-mail lub via Skype. Wirtualni asystenci tudzież wirtualne asystentki stają się coraz popularniejsi!

 

11. Sprzedaż zdjęć.

Robisz piękne zdjęcia i jesteś pasjonatką fotografii? Jeśli tak, możesz rozpocząć sprzedaż zdjęć w Internecie. Wiele osób gotowych jest zapłacić duże pieniądze za kolekcję unikatowych obrazów. Dziś zaproponowanie swoich zdjęć i ich masowa sprzedaż jest prostsza niż kiedykolwiek, stając się kolejnym, możliwym źródłem dodatkowych dochodów. Strony takie jak Shutterstock i Fotolia oferują kuszące propozycje dla osób, chcących zarabiać pasywnie, dzięki wykonywanym przez siebie fotografiom.

Powiązane: Jak rozpocząć biznes oparty na pasji, bez rzucania pracy

 

12. YouTuber.

Osoby, które potrafią zainteresować sobą setki tysięcy fanów, mogą osiagnąć zarobki porównywalne do prezesów rad nadzorczych (od 20 do 40 tys. zł miesięcznie).  Do tego jednak konieczna jest świetna intuicja, autentyczność i charyzma, dzięki której przebijesz się w sieci i zdobędziesz armię wiernych fanów. Trzy najpopularniejsze tematyki to: rozrywkowa, dotycząca gier komputerowych oraz lifestyle’owa. Profesja ta jest jeszcze młoda, bo  rozwija się dopiero od kilku lat. Warto być świadomym, że wiąże się z ogromną presją .

 

13. Własna aplikacja.

Aplikacje mobilne są bardziej popularne niż kiedykolwiek, a ludzie są w stanie zapłacić duże pieniądze za to, by móc lepiej organizować swoje życie przy użyciu smartfonów. Masz świetny pomysł i nie straszne Ci kodowanie? Świetnie! Możesz sama stworzyć własną aplikację. Jeśli posiadasz „tylko” pomysł, ale brak Ci umiejętności technicznych i nie porafisz sama wcielić go w życie, poszukaj programistów – wielu z nich chętnych jest na współpracę w zakresie tworzenia aplikacji.

Powiązane: Jak zarobić więcej pieniędzy – 4 sposoby wg Canfielda

 

14. Marketing afiliacyjny.

Jednym z najprostszych sposobów spieniężenia wysiłku włożonego w tworzenie swojej witryny, jest zostanie partnerem w programie afiliacyjnym. Marketing afiliacyjny to coraz popularniejsza technika marketingu internetowego, w której reklamodawca deleguje wykonanie działań marketingowych na niezależnych marketingowców (partnerów), którzy otrzymują prowizję za sprzedaż jego produktów. Nie ma więc konieczności posiadania własnych produktów, po prostu sprzedajesz produkty innych ludzi. Wystarczy zarejestrować się jako partner w wybranym programie patnerskim  i za pomocą specjalnego linka polecającego, dostać prowizję od każdego sprzedanego produktu. Bycie partnerem online może być świetnym sposobem na stworzenie pasywnego dochodu dla Ciebie i Twojej rodziny. Może to być łatwiejsze do osiągnięcia, jeśli masz własną, popularną stronę internetową.

 

Która z przedstawionych działalności szczególnie przypadła Ci do gustu? Jeśli uważasz, że czegoś brakuje na liście, koniecznie daj nam o tym znać w komentarzu 😉

Komentarze

Może Ci się również spodoba